• Zoolek Uzupełnienie Test K Dokładny Test Na Potas

Symbol: ZO TEST K UZUP

ZOOLEK TEST NA POTAS (K) UZUPEŁNIENIE--Uzupełnienie dla testu K ZOOLEK --

29.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 11
Paczkomaty InPost 11
Kurier 16
Dostępność 6 szt.
Waga 0.2 kg

Zamówienie telefoniczne: 536110350

Zostaw telefon

ZOOLEK TEST NA POTAS (K) UZUPEŁNIENIE

-- Uzupełnienie dla testu K ZOOLEK --

    
    
Aquatest K służy do oznaczania stężenia jonów potasu w wodzie słodkiej w zakresie 3 - 125 mg/l. Pomiar wykonywany jest metodą turbidometryczną - polegającą na ilościowym określeniu zmętnienia po dodaniu odczynnika. Intensywność zmętnienia jest tym większa im większe jest stężenie jonów potasowych w badanym roztworze.

Po co mierzyć zawartość Potasu?
    
Potas obok azotu i fosforu jest jednym z makroelementów niezbędnych roślinom do prawidłowego wzrostu. W akwariach z rybami zawartość azotu i fosforu jest na ogół wystarczająca lub nadmierna, natomiast utrzymanie właściwego poziomu stężenia potasu wymaga suplementacji i systematycznej kontroli. Pozbawione potasu liście roślin żółkną, a z biegiem czasu pojawiają się w nich dziury.
Dla większości roślin wystarczającym stężeniem potasu w wodzie jest 10 - 20 ppm (mg/litr), a jego zużycie uzależnione jest w głównej mierze od ilości roślin i tempa ich wzrostu. Suplementując ten pierwiastek należy pamiętać, że mimo iż wysokie stężenie potasu w wodzie nie jest toksyczne, to jednak może powodować upośledzenie przyswajania innych biopierwiastków.

Zestaw zawiera:

1. Uzupełnienie dla testu K ZOOLEK - odczynniki

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie