• Zoolek Aquaflora N Azot W Płynie 250Ml

Symbol: ZO AF AZOT 250

ZOOLEK Aquaflora N 250ml-- Akwarystyczny nawóz azotowy--

24.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 11
Paczkomaty InPost 11
Kurier 16
Dostępność 4 szt.
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 536110350

Zostaw telefon

ZOOLEK Aquaflora N 250ml

--    Akwarystyczny nawóz azotowy--


Nawóz dla roślin akwariowych w zbiornikach bez ryb lub z niewielką ich obsadą. Aquaflora N wzbogaca wodę akwarium roślinnego w azot - makroelement o podstawowym znaczeniu dla życia i rozwoju roślin. Azot jest zasadniczym składnikiem substancji organicznych obecnych w roślinach - m.in.: białek, kwasów nukleinowych, fosfolipidów, chlorofilu. W przypadku akwariów czysto roślinnych lub z bardzo mała obsadą ryb istnieje często potrzeba uzupełnienia zawartości azotu. Niedobory tego pierwiastka powodują zahamowanie wzrostu , a w dłuższym czasie obumieranie roślin. Aquaflora N zawiera azot w postaci dobrze przyswajalnych przez rośliny i bezpiecznych dla ryb azotanów. Preparat jest również źródłem potasu.

Stosowanie:

Zaleca się początkowo zastosować 1-2 ml (1-2 naciśnięcia dozownika) na 10 litrów wody, co wywoła stężenie 5-10 mg NO3/litr.

Po upływie tygodnia należy zmierzyć zawartości azotanów przy użyciu Aquatestu NO3 i uzupełnić ich poziom tak aby zawierał się w pożądanym przedziale (zwykle wystarczający poziom wynosi 5-10 mg/litr).


1 ml (1 naciśnięcie dozownika) zawiera 50 mg azotanów i 31,5 mg potasu.

Zmiana zawartości azotanów i potasu w wodzie akwariowej po dodaniu 1 ml nawozu w zależności od pojemności akwarium:


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie